Vähem märgatavad on linna sedalaadi otsused, mida erinevalt eri sorti avamistest-lindilõikamistest valija kohe ei hooma, ning mis puudutavad kõigest teatavat osa elektoraadist.
1.juulist 2009 tunnistas Tallinna volikogu kehtetuks erahuvikoolide toetamise korra ning võttis vastu otsuse lõpetada erahuvikoolide toetamine.
Tallinn kui omavalitsus ei saa jagada õpilasi kaheks – „meie” lapsed ja „teised” lapsed. Ja kuigi nn teised lapsed on samuti tallinlased, kehtestab volikogu otsus ebanormaalse korra, kus nende lapsevanemad maksavad oma maksudest esmalt kinni munitsipaalhuvihariduse ja seejärel tasuvad 100% veel oma lapse õpingud erahuvi koolis. KÕIK Tallinna lapsed ja noored väärivad võrdset kohtlemist ning võimalusi enda arendamiseks.
Linnavalitsuse väide, et kõigil lastel on võimalus osaleda huvihariduses läbi munitsipaalkoolides pakutava, on vale.
Enamus erahuvikoole pakub just õppimisvõimalust neis kunstivaldkondades, mida munitsipaalkoolid ei suuda pakkuda, või ei rahulda lapsevanemaid ja õppijaid pakutav tase. Tallinnas tegutseb Haridusameti kodulehe andmetel 10 munitsipaalhuvikooli ja 27 erahuvikooli.
Kui meie tallinnlastena laseme kaotada erahuvikoolid, siis
- tuhatkond last pealinnas kaotavad endale sobiva arenemiskeskkonna
- tööd kaotavad paarsada erahuvikooli töötajat
- kasvab töötute hulk pealinnas ja maksumaksjaid jääb veelgi vähemaks
- pealinna eeskujul on ohustatud kõikide Eesti erahuvikoolide tegevus ja huvihariduse jätkusuutlikus
No comments:
Post a Comment